معرفی وبلاگ
به نام خدا سلام به وبلاگ من خوش آمدید این وبلاگ قصد دارد بامدد گرفتن از کلام قرآن وعترت راه رستگاری را بیابد اگر طالب رستگاری هستید پس به این دو گوهر گرانبها که پیامبر ص برای تمامی مسلمین جهان به ارث گذاشته جنگ بزنید، در قرآن کریم رستگاران را کسانی معرفی میکند که به قران پناه میبرند وبه غیب ایمان دارند ونماز بپا میدارند وزکات میدهند وانفاق میکنند وبه آنچه نازل شده بر پیامبر رحمت محمد مصطفی ص وپیامبران پیشین ایمان دارند .امیدوارم از بازدید این وبلاگ استفاده لازم را برده باشید التماس دعا. بسم الله الرحمن الرحيم 1. الم 2. تِلْكَ آيَاتُ الْكِتَابِ الْحَكِيمِ 3. هُدًي وَرَحْمَةً لِلْمُحْسِنِينَ 4. الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ بِالْآخِرَةِ هُمْ يُوقِنُونَ 5. أُوْلَئِكَ عَلَي هُدًي مِنْ رَبهمْ وَأُوْلَئِكَ هُمْ الْمُفْلِحُونَ سوره لقمان
دسته
لینکستان
معرفی سایت
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 152048
تعداد نوشته ها : 108
تعداد نظرات : 39
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

معروفترین نام آن بزرگوار: «محمّد»، و «احمد» و کنیه او «ابوالقاسم» است؛ امّا نامهای دیگری نیز برای او در قرآن و روایات آمده است که میتوان گفت القاب آنگرامی هستند و از آن جمله:

رسول اللَّه، مصطفی، نبیّ، امّی، نذیر، بشیر، شاهد، مبشّر، داعی، مدّثّر، مزمّل، طه، یس، امین، حبیب اللَّه، خیرة اللَّه، سیّد المرسلین، خاتم النبیّین، سیّد الاوّلین و الآخرین.

حضرت امام باقرعلیه السلام فرمودند: نام رسول خداصلی الله علیه وآله در صحف ابراهیمعلیه السلام «ماحی» است، و در تورات موسیعلیه السلام «حادّ»، و در انجیل عیسیعلیه السلام «احمد»، و در قرآن «محمّد».

پرسیدند: معنای «ماحی» چیست؟

فرمود: محو کننده تصویر صنمها و محو کننده همه بتها و تیرهای قمار و هر معبودی غیر از خدای رحمان.

پرسیدند: معنای «حادّ» چیست؟

فرمود: با هر کس که با خدا مخالف باشد چه خویش و چه بیگانه، مخالفت میکند.

پرسیدند: معنای «احمد»؟

فرمود: خدای متعال در کتاب آسمانی کردار او را ستوده و از او به نیکی یاد کرده است.

پرسیدند: معنای «محمّد»؟

فرمود: خداوند و فرشتگان و همه پیامبران و رسولان او و همه امّتهای ایشان او را میستایند و بر او درود میفرستند؛ و همانا نام او بر عرش مکتوب است: «محمّد رسول اللَّه» [1] .

___________

1.امالی صدوق ص44

سه شنبه هشتم 4 1389 14:49
X