معرفی وبلاگ
به نام خدا سلام به وبلاگ من خوش آمدید این وبلاگ قصد دارد بامدد گرفتن از کلام قرآن وعترت راه رستگاری را بیابد اگر طالب رستگاری هستید پس به این دو گوهر گرانبها که پیامبر ص برای تمامی مسلمین جهان به ارث گذاشته جنگ بزنید، در قرآن کریم رستگاران را کسانی معرفی میکند که به قران پناه میبرند وبه غیب ایمان دارند ونماز بپا میدارند وزکات میدهند وانفاق میکنند وبه آنچه نازل شده بر پیامبر رحمت محمد مصطفی ص وپیامبران پیشین ایمان دارند .امیدوارم از بازدید این وبلاگ استفاده لازم را برده باشید التماس دعا. بسم الله الرحمن الرحيم 1. الم 2. تِلْكَ آيَاتُ الْكِتَابِ الْحَكِيمِ 3. هُدًي وَرَحْمَةً لِلْمُحْسِنِينَ 4. الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ بِالْآخِرَةِ هُمْ يُوقِنُونَ 5. أُوْلَئِكَ عَلَي هُدًي مِنْ رَبهمْ وَأُوْلَئِكَ هُمْ الْمُفْلِحُونَ سوره لقمان
دسته
لینکستان
معرفی سایت
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 152028
تعداد نوشته ها : 108
تعداد نظرات : 39
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

 

حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام نسبت به ارتباط غذا و تندرستی، رهنمودهای وحیگونهای دارد که به برخی از آنها اشاره میگردد، مانند:

 

1- به خوردن گوشت ماهی مداومت نکنید، زیرا گوشت ماهی بدن را آب میکند.

2- خوردن گردو در گرما، حرارت زیادی در بدن تولید میکند و بدن دمل میزند، ولی در زمستان از سرد شدن بدن جلوگیری کرده باعث گرمی کُلیهها میشود.

3- هرگاه انسان ضعیف شد، باید گوشت را با لَبَن (ماست یا دوغ) بخورد.

4- گرمای تب را با خوردن گُل بنفسه بشکنید.

5- شام نخوردن باعث خرابی بدن است.

6- خوراکهای رنگارنگ شکم را بزرگ و رانها را ضعیف میکند.

7- شیر گاو شفا است.

8- هر که بامداد بیست و یک دانه مویز بخورد، بیمار نمیشود.

9- سیب بخورید، چون سیب معده را دبّاغی میکند.

10- گلابی قلب ناتوان را نیرو میبخشد و کار معده را مرتّب میسازد.

 

برگرفته از کتاب امام علی و بهداشت و درمان

 

 

دسته ها : پزشکی
دوشنبه سی یکم 3 1389 11:52
علم پزشکی هفت راه زیر را برای مبارزه با سردرد موثرشناخته است. نشریه پزشکی لنست چاپ انگلستان ضمن اعلام این خبر راههای پیشگیری از سردرد را به این شرح توضیح داده است: همیشه راست ومستقیم بایستید وبنشینید طرز نشستن غلط و ناجور قرار گرفتن ستون فقرات موجب وارد آمدن فشار به مهره های گردن شده و سردرد را موجب می شود . در مصرف دارو زیاده روی نکنید. مصرف بی رویه قرصهای سردرد خود به خود موجب سردرد می شود. آب فراوان بنوشید. مصرف کم آب آشامیدنی و تشنگی باعث خشکی سلولهای بدن شده و باعث سردرد می شود. اگر پس از خوردن غذا و یا صرف آشامیدنی دچار سردرد شدید فهرستی از غذاهای مصرف شده را یاد داشت کنید.مصرف کنند گان برخی از مواد خوراکی ماننند پنیر ویا شکلات ازخود حساسیت نشان میدهند و دچار سردرد میشوند. هوای داخل خانه یا دفتر کار خود را از آلودگی پاک کنید واز هوای تازه تنفس کنید پس از رنگ آمیزی اتاق درب و پنجره هارا باز نگه دارید تا بوی تند مواد پاک کننده مانند تینر و رنگ از اتاق خارج شود. از استراحت و خواب کافی در شب و نیمروز غافل نشوید . بی خوابی از عوامل اصلی در بروز سردرد محسوب می‌شود. نخوردن غذا و گرسنه ماندن غیر طبیعی باعث ایجاد سردرد می‌شود. از زیاده روی در مصرف چای ، قهوه و آشامیدنیهای کافئین‌دار پرهیز کنید
دسته ها : پزشکی
پنج شنبه سیم 2 1389 22:2
بقول «امیر و ازپاه» پزشک نامدار قرن شانزدهم میلادی در فرانسه وظیفه پزشکان در مقابل بیماران چینن خلاصه می‏شود: «پزشک گاهی بیماران را درمان می‏کند، اغلب آن را تسکین می‏دهد، اما همیشه باید به بیماران آرامش بخشد». این طبیبان گاهگاهی درد را درمان کنند بیشتر تسکین درد و رنج و جسم و جان کنندلیک می‏باید که با یک جمله آرام بخش یک جهان دشواری بیمار را آسان کنند(شعر از سید مجتبی کیوان اصفهانی)
دسته ها : پزشکی
سه شنبه بیست و هشتم 2 1389 21:7
X